středa 18. října 2017

Yoga fall challenge aneb říjen ve znamení jógy

Jarní Yoga spring challenge jsem si naprosto užila a myslela si, že do konce roku se už nic dít nebude. Když jsem otevřela časopis Jóga Dnes a viděla, že na podzim bude zas, tak jsem se zaradovala. Nakonec mi začátek výzvy skoro unikl, protože jsem si její datum vyhodnotila a zařadila do složky - to je ještě za dlouho.Pravidla byla jednoduchá a téměř totožná s minulou výzvou. Každý den (po dobu 21 dnů) nahrát fotku na Instagram s určenou ásanou na konkrétní den a označit ji #joganapohodu. U podzimní výzvy byla novinka, že se mohlo soutěžit ve více kategoriích - jednotlivci, týmy, domácí mazlíčky (každou neděli, páníček/pánička v ásáně s asistentem - mazlíčkem)


Během celé challenge probíhaly tzv. bleskovky, při kterých jste mohli vyhrát krásnou cenu a jméno výherce bylo známe takřka na druhý den. Ještě týden po ukončení challenge je možnost nasdílet fotky na Instagram a tím pádem se zúčastnit soutěže o krásné ceny. A je se opravdu na co těšit, protože jednou z cen je např. pobyt v resortu Svatá Kateřina.

Den 1 - half triangle pose v Kroměříži (kostel sv. Mořice)

Den 2 - low lunge u pramene Vincentky v Luhačovicích

Den 3 - bojovník na vrcholku Lysé hory v Beskydech

 Den 4 - kolo u zříceniny hradu Lukov

Den 4 - druhá varianta dne, pozice luku v posteli na hotelu v Ostravici i s Denouškem

Den 5 - velbloud na vrcholu Smrku s výhledem do údolí


Den 6 - tanečník na Radhošti

A aby jsme věděli "jak na to", tak totožně s jarem se výzvy zúčastnilo plno hostů např. Václav Krejčík, Zuzana Klingrova, Tomáš Strnad atd., kteří většinou hned ráno postovali svoje provedení ásan a my se tak měli od čeho "odpíchnout".

Den 7 - holubí král na Klášťově (nejvyšší vrchol Vizovické vrchoviny)
Den 8 - prkno u nás doma :-)


Den 9 - volná pozice, u mě strom a vzpomínka na léto 2016, ChorvatskoDen 10 - kobylka v Podzámecké zahradě v Kroměříži


Den 11 - jsem rebel, takže můj eL sed takto...:-D


Den 12 - vrána, která spíš poskakuje než lítá, s mega rýmou u nás doma


Den 13 - vrána na straně a moje poprvé, které se celkem podařilo


Den 14 - 8 úhlů, které jsem dělala opět poprvé a trochu to šidím zadkem na zemi :-D


Den 15 - bojovník u Mlýnské brány v Kroměříži


Den 16 - další bojovník v Podzámecké zahradě v Kroměříži

A jak jsem si ji užila já? Budu se asi opakovat, ale bylo fakt úžasné vidět tolik lidí z ČR, kteří milují a praktikují jógu. Nahlídnout do jejich praxe. Díky množství zúčastněných a nepřeberného množství variací fotek jsem se seznámila s různými novými místy a získala tak tipy na krásná nová místa, o kterých jsem neměla ani ponětí.

Den 17 - předklon v širokém stoji rozkročném s trochou vánoční atmosféry


Den 18 - pes hlavou dolů v Podzámecké zahradě v Kroměříži


Den 18 - další variace psa :-)


Den 19 - můj první delfín a velká radost po zvládnutí


Den 20 - pozice stoje na hlavě u rozhledny Tetřev v Beskydech


Den 21 - stoj na rukách a moje další poprvé (tohle chce ještě hodně tréninku)


Tyhle výzvy časopisu Jóga Dnes jsou pro mě opravdu neskutečnou inspirací a studnicí nápadů. Byla to i taková opravdu malá výzva, jelikož pár ásan jsem fakt dělala poprvé, takže jsem se i něco nového přiučila. Každý den jsem s radostí v očích koukala na všechny, kteří se výzvy zúčastnili a obdivovala jsem jejich provedení ásan. Prostě u mě spokojenost na celé čáře!

Ráda bych tedy poděkovala časopisu Jóga Dnes a také všem zúčastněným, za pravidelnou dávku inspirace po dobu 21 dní a také za to, že jsme naplnili jeden z významů jógy - stali jsme se jednotou :-)

P. S.: Dokonce jsem se objevila v InstaStories časopisu Jóga Dnes :-) A co vy a výzvy? Zúčastňujete se? Těším se na vaše komentáře <3

4 komentáře:

 1. sledovala jsem to na instagramu! moc pěkný! :) taky se možná jednou zůčastním nějaké challenge, vypadá to zábavně a hlavně se mi líbí jak si originálně pojala ten předklon se světýlkama!
  Herb Theory

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Karolínko! Účast rozhodně doporučuju, je to zábava a radost zároveň :-)

   Vymazat
 2. Moc hezké shrnutí podzimní výzvy, byla to opravdu zábava a těším se na jaro 2018! :) Mrzí mě, že jsem na tvůj blog nenarazila dřív, vždy jsem se chtěla mrknout a pak jsem na to zapomněla. Jsem nový čtenář ;-) Krásný zbytek listopadu!
  www.yogatimeweb.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a vítám Tě u mě na blogu. Doufám, že se Ti tu bude líbit :-) Krásné listopadové dny i Tobě :-*

   Vymazat